Najczęściej zadawane pytania

Zwroty i reklamacje

Przy zakupie internetowym masz możliwość odstąpienia od umowy do 100 dni od otrzymania towaru. Produkt nie musi być zapakowany oryginalnie jednak należy dołożyć starań do solidnego zabezpieczenia na czas transportu.

Jak zareklamować produkt? Krok po kroku.

 1. Wydrukuj formularz reklamacyjny (ściągnij - https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/wzory-pism/), dokładnie wypełnij i załącz do reklamowanego produktu. Skorzystanie ze wzoru formularza nie jest obowiązkowe. W przypadku pytań skontaktuj się z nami pod adresem: zwroty@snoovio.com
 2. Możesz również samemu przygotować opis reklamacji podając w nim: (1) informacje i okoliczności dotyczące przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia wady; (2) żądanie sposobu doprowadzenia produktu do zgodności z umową sprzedaży lub oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy sprzedaży; oraz (3) swoje dane kontaktowe. Zachęcamy do skorzystania ze wzoru formularza, ponieważ znacząco ułatwi on Tobie złożenie reklamacji.
 3. Prosimy o wysłanie reklamowanego produktu na adres: Snoovio Sp. z o.o. ul. Hutnicza 123, 85-873, Bydgoszcz, Polska
 4. Reklamacje rozpatrywane są niezwłocznie, nie później jednak niż w przeciągu 14 dni od dnia jej złożenia.
 5. W przypadku uznania reklamacji za zasadną, zostanie spełnione roszczenie reklamacyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie rękojmi (naprawa, wymiana, obniżenie ceny lub zwrot pieniędzy).
 6. Aby reklamacja mogła zostać uznana, pamiętaj o wypakowaniu materaca nie później, niż w ciągu 1,5 miesiąca od jego dostarczenia.

Ważne:

Radzimy wybrać pewny sposób dostarczenia przesyłki, np. korzystając z usług kuriera, a w ostateczności nadając paczkę z potwierdzeniem nadania lub jako paczka priorytetowa, ponieważ znacząco przyspiesza to proces reklamacji i masz pewność, że Twój produkt jest bezpieczny.

Skontaktuj się z nami w sprawie reklamacji.

Jak dokonać zwrotu produktu? Krok po kroku.

 1. W ciągu 100 dni od zakupu poinformuj sprzedawcę o odstąpieniu od umowy pod adresem zwroty@snoovio.com. Wydrukuj formularz reklamacyjny (ściągnij - https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/wzory-pism/), dokładnie wypełnij i załącz do reklamowanego produktu. Skorzystanie ze wzoru formularza nie jest obowiązkowe. W przypadku pytań skontaktuj się z nami pod adresem: zwroty@snoovio.com.
 2. Zapakuj towar przy pomocy folii i taśmy, zabezpieczając go przed zabrudzeniem i zamoczeniem.
 3. W ciągu 3 dni roboczych otrzymasz informacje o formie zwrotu i etykietę zwrotu. 
 4. Wydrukuj etykietę zwrotu i przyklej na opakowanie, następnie przekaż kurierowi.
 5. Sprzedawca dokona zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użyłeś, w ciągu 14 dni od otrzymania towaru, chyba że na wniosek Sprzedającego wyraźnie zgodzisz się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla Ciebie z żadnymi kosztami.

Użytkowanie i właściwości materacy

Ze Snoovio wybór jest prostszy! Nasze materace mają jeden stopień twardości (poza modelem Easy, który ma dwa), gdyż nasze autorskie mieszanki zastosowane w piankach są odpowiedzią na każdy rodzaj potrzeb. Nie musisz już się zastanawiać, jak dobrać materac. Snoovio zagwarantuje Ci komfortowy sen i zadba o odpowiednią kondycję kręgosłupa.


Ponadto, nie zapominajmy o jakości! Materac to inwestycja na lata, więc ważne jest, aby był wykonany z trwałych materiałów, odpornych na odkształcenia i z solidnymi szwami. W Snoovio dbamy o to, by nasze materace były nie tylko komfortowe, ale i niezawodne – przeszły one bowiem rygorystyczne testy, aby zapewnić Ci spokojny sen każdej nocy.

Co więcej, nasze materace doskonale dopasują się do każdej sylwetki, niezależnie od wagi czy wzrostu, a bogata oferta rozmiarów pozwali Ci dobrać materac idealny do Twojego stelażu łóżka.

Aby ułatwić Ci wybór materaca, w Snoovio uprościliśmy skalę twardości. 
Używamy skali od 1 do 10, gdzie 1 oznacza materac ultra miękki, a 10 materac bardzo twardy.

 • Materac ultra miękki (1-2) – tego rodzaju materace są niemalże rzadkością, ponieważ oferują minimalne wsparcie dla ciała. Często są to cienkie pady lub nakładki o grubości 2-4 cm, które pełnią rolę "ekstra miękkiego dodatku" do wrzucenia na zbyt twardy materac.
 • Materac miękki (3-4) – sprawia, że można się w nim całkowicie zatopić - niestety daje niewielkie podparcie ciała. 

 • Materac o średniej twardości (5-6) – to taki złoty środek między twardym a miękkim materacem. Ciało w zależności od wagi zapada się w materac nieco mniej niż w materacu miękkim, dając średnie podparcie, lecz zachowując już przy tym bardziej naturalną krzywiznę kręgosłupa. 
 • Materac twardy (7-8) – podtrzymuje w odpowiedni sposób ciało, zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa, pozwala na rozluźnienie mięśni szkieletowych, co w rezultacie daje komfortowy sen. Osoby o większej wadze powinny skorzystać z tego rozwiązania.
 • Bardzo twardy materac (9-10) – jest to poziom twardości, który większość ludzi uważa za zbyt duży. W niektórych przypadkach tak twardy materac może powodować ucisk w obrębie obręczy barkowej oraz bioder.

W ofercie mamy dostępne 3 modele materacy Snoovio.

Snoovio Easy (skala twardości 6 na jednej stronie i 7 na drugiej)

Materac dwustronny, składającym się z twardej pianki konwencjonalnej Snoovio Ultra Air Flow o gęstości 30 kg/m3 oraz o zwiększonej przepuszczalności i cyrkulacji powietrza.  Z jednej strony  otrzymujesz siedmiostrefowy materac o średniej twardości (w naszej skali jako 6) a z drugiej strony materac twardy (7). Masz w czym wybierać!
Rekomendowaną wagą pod tę serię jest max 120 kg. 

Snoovio Premium (skala twardości 6)

Tu rośnie komfort wraz z 24 cm błogiej grubości! W naszej skali twardości to materac typu 6. W pierwszym odczuciu może wydawać się miękki, jednak w rzeczywistości jest on twardy ze względu na swoją konstrukcję i zastosowane materiały.  
Dwie pierwsze warstwy formujące w kombinacji z rdzeniem, zapewniają najkorzystniejszą pozycję dla Twojego kręgosłupa. Górna warstwa to 4 cm pianki hybrydowej Snoovio Hybrid o gęstości 25 kg/m łączącej w sobie właściwości pianki bardzo miękkiej z komfortem pianki HR.
Środkowa warstwa to 4cm miękkiej pianki termoelastycznej VISCO Snoovio SILVER o gęstości 30 kg/m3.
Ostatnia warstwa to rdzeń o grubości 16 cm, zapewniający właściwe podparcie dla kręgosłupa, składający się z twardej pianki konwencjonalnej  Snoovio Ultra Air Flow o gęstości 30 kg/m3  oraz o zwiększonej przepuszczalności i cyrkulacji powietrza.
Rekomendowaną wagą pod tę serię jest max 120 kg. 

Snoovio Exclusive (skala twardości 6)

To najwyższy poziom komfortu w Snoovio dzięki 30 cm grubości. Materac składa się z materiałów najwyższej jakości z myślą o tych najbardziej wymagających śpiochach, a jego twardość to typ 6. W pierwszym odczuciu materac może się wydawać miękki, jednak w rzeczywistości jest twardy ze względu na swoją konstrukcję. 
Dwie pierwsze warstwy formujące w kombinacji z rdzeniem zapewniają najkorzystniejszą pozycję dla Twojego kręgosłupa i sprawiają wrażenie przyjemnej, milutkiej chmurki, otulającej Twoje ciało.
Górna warstwa 5 cm pianki hybrydowej Snoovio Hybrid o gęstości 25 kg/m łączy w sobie właściwości pianki miękkiej z komfortem pianki HR.
Środkowa warstwa to 5 cm miękkiej pianki termoelastycznej VISCO Snoovio GOLD o gęstości 45 kg/m3.
Kolejną warstwą jest rdzeń o grubości aż 20 cm, zapewniający właściwe podparcie dla kręgosłupa, składający się z twardej pianki konwencjonalnej Snoovio Ultra Air Flow o gęstości 35 kg/m3 oraz o zwiększonej przepuszczalności i cyrkulacji powietrza. 
Przy tej serii nie ma rekomendowanego ograniczenia wagowego.
Pamiętaj, że każdy model materaca Snoovio dostosowuje się do kształtu Twojego ciała i dba o odpowiednie podparcie Twojego kręgosłupa. Dodatkowo pianki, z których został wykonany, są bezpieczne dla zdrowia i skóry oraz trudnopalne.

Na każdy materac Snoovio otrzymujesz 10 lat gwarancji.

Nasz materac może być bez problemu używany bezpośrednio na podłodze. Nie ma żadnych przeciwwskazań do takiego rozwiązania.

Materac Snoovio należy odpakować zgodnie z załączoną ulotką do opakowania i nie później, niż w ciągu 1,5 miesiąca od ich dostarczenia.

Oczywiście! Chcemy, abyś był w pełni zadowolony z wyboru, dlatego dajemy Ci aż 100 dni na testowanie i ocenę, czy materac spełnia Twoje oczekiwania.

Materac Snoovio należy odpakować zgodnie z załączoną ulotką do opakowania. Pamiętaj, że należy odczekać 72h od jego rozpakowania, aby ten mógł odzyskać pierwotne właściwości i kształt.

Obsługa Klienta

Aby skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, wypełnił formularz w zakładce Kontakt.
Możesz też zadzwonić pod numer +48 506 066 410 w godzinach 9-17 od pon do pt.

Z naszym ekspertem od snu możesz skontaktować się poprzez numer telefonu: +48 506 066 410 lub mail: sales@snoovio.com.
Jesteśmy dostępni od godziny 9:00 do 17:00 w dni robocze.

Dostawa

Nie odbieramy starych materacy klientów.

Oczywiście! W tym celu, zaraz po zakupie materaca,  skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta mailowo, podaj swój numer zamówienia oraz poinformuj, w jakim dniu chciałbyś otrzymać dostawę.

W większości możliwości dostawa jest darmowa, natomiast przy wyborze dostawy z wniesieniem i montażem pojawi się dodatkowy koszt.

Dostawy odbywają się w Dni Robocze w godzinach 9.00 – 17.00.

Dostawy są realizowane z pomocą kuriera Zadbano SA (DTS Transport Sp. z o.o.) -> Zadbano.pl

Płatności

Za zamówienia możesz zapłacić na trzy różne sposoby: gotówką przy odbiorze, przelewem tradycyjnym na konto sklepu oraz przez płatności on-line.

Płatność on-line przez Blue Media lub Przelewy24:

 • Szybki przelew bankowy - wybierając tę opcję możesz skorzystać z szybkiego przelewu przez platformę Twojego banku. BlueMedia oferują bezpieczne oraz szyfrowane płatność z kilkunastu banków. Opcja pozwala nam zaksięgować wpłatę automatycznie w kilka do kilkunastu minut od dokonania przelewu.
 • BLIK - płatność możliwa do wybrania z poziomu koszyka (realizowana przez BlueMedia lub Przelewy24)
 • Przelew internetowy - płatność możliwa do wybrania z poziomu koszyka (realizowana przez BlueMedia lub Przelewy24)
 • PayPo (odroczona płatność) - kup teraz i zapłać w ciągu 30 dni wspierana przez partnerstwo z PayPo.
 • Zakup ratalny a Alior Raty - szybka i bezpieczna opcja zakupu na raty 10x 0% bez ubezpieczenia i dodatkowych opłat, realizowane przez Alior Bank. Decyzja już w 15 minut.
 • Przelew tradycyjny - realizowany przez platformę PayU, czas księgowania 1-2 dni roboczych

Jak najbardziej - w Snoovio zakupisz materac również na raty. Jak to zrobić? 

 • Dodaj wybrane produkty do koszyka
 • Wybierz formę płatności: Zakup na (Alior) raty
 • Wypełnij wniosek ratalny online, poznaj decyzję i podpisz umowę nawet w ciągu 15 minut.

Gotowe!

W tym celu postępuj zgodnie z instrukcjami, które otrzymasz na adres e-mail razem z informacją o nieudanej płatności lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym Biurem Obsługi Klienta: sales@snoovio.com.

Tak, jest to możliwe i bardzo proste. Wystarczy, że napiszesz do nas e-mail: sales@snoovio.com i poinformujesz o chęci zapłacenia w inny sposób. My zajmiemy się resztą. Zmiana metody płatności jest możliwa zanim paczka zostanie wysłana.

Zamówienia i dane klienta

W wiadomości e-mail po złożeniu zamówienia otrzymasz link do śledzenia zamówienia.

W tym celu prosimy o mailowy kontakt bezpośrednio z naszym Biurem Obsługi Klienta: sales@snoovio.com.

W tym celu prosimy o mailowy kontakt bezpośrednio z naszym Biurem Obsługi Klienta: sales@snoovio.com.

Nie musisz zakładać konta, aby dokonać zakupu w naszym sklepie internetowym. Po prostu dodaj wybrany produkt do koszyka, wypełnij formularz zamówienia i wybierz jedną z dostępnych metod płatności. Prosto i szybko!

W tym celu prosimy o mailowy kontakt bezpośrednio z naszym Biurem Obsługi Klienta: sales@snoovio.com.