Grubość materaca - na co zwrócić uwagę?

6 mar 2024

Grubość materaca - czy ma znaczenie

Owszem, ma. Grubość materaca nie jest przypadkowym elementem, ale kluczem do odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa i komfortu snu. Odpowiednio dobrana grubość pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co redukuje naciski na poszczególne partie ciała. Dzięki temu unikamy bolesnych punktów ucisku i zapewniamy sobie głęboki, regenerujący sen.

Pomyśl o materacu jako o pewnej odmianie chmurki - czym grubsza chmura, tym bardziej miękkie i głębokie zanurzenie. Ale czy głębsza chmurka to koniecznie lepsza chmurka? Nie zawsze. Grubszy materacu może być bardziej komfortowy dla osób o większej masie ciała lub tych, które preferują spanie na boku. Jednak jeśli jesteś osobą o mniejszej wadze lub śpisz na brzuchu, zbyt gruby materac może nie zapewnić odpowiedniego wsparcia. Równowaga jest tutaj kluczem. 

Jak dopasować grubość materaca?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem materaca piankowego, istnieją różne warianty, co umożliwi Ci dobranie grubości do własnych potrzeb. Standardowa grubość naszych materacy piankowych wynosi od 18cm (kolekcja dwustronnych materaców Easy), przez 24cm (kolekcja Premium),  po najgrubsze materace z kolekcji Exclusive o grubości 30cm. Aby prawidłowo dopasować grubość materaca, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: 

Jak dobrać materac do wagi ciała? 

Osoby o większej masie ciała mogą potrzebować grubszych materacy, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla ciała, zwłaszcza dla kręgosłupa.  Dla osób lżejszych wystarczy cieńszy materac, a gruby nie jest dla nich do końca wskazany. 

Jak dobrać materac do sposobu spania?

Jeśli śpisz na boku, grubszy materac może lepiej dopasować się do kształtu Twojego ciała. Natomiast spanie na brzuchu może wymagać cieńszego materaca dla optymalnego wsparcia. Podobnie sprawa ma się w przypadku osób, które śpią na plecach-  mogą czuć się bardziej komfortowo na cieńszym materacu.

Materac a głębokość łóżka

Grubość materaca powinna być dostosowana do głębokości Twojego łóżka. Nie chcemy, aby materac wystawał zbyt wysoko lub był usytuowany zbyt nisko w stosunku do ramy łóżka. Przed zakupem materacu, koniecznie dokładnie zmierz głębokość swojego łóżka.

Pamiętaj, że wybór grubości materaca to mocno indywidualna sprawa, która zależy przede wszystkim od  Twoich preferencji i potrzeb. Przed zakupem warto skonsultować się z ekspertem, który dobierze dla Ciebie najlepszą opcję.
W przypadku problemów z kręgosłupem warto zapytać o radę swojego lekarza lub fizjoterapeutę.

Dostosowanie materaca do głębokości łóżka

Wybierając grubość materaca, warto również wziąć pod uwagę głębokość łóżka. Nie chcemy, by materac był zbyt wysoki i wystawał ponad ramę łóżka. Zbyt niska rama w połączeniu z grubym materacem może sprawić, że wstanie z łóżka stanie się wyzwaniem. Jeśli Twoje łóżko ma ograniczoną głębokość, warto zastanowić się nad zakupem nieco cieńszego materaca. Natomiast jeśli łóżko jest głębokie, możesz pozwolić sobie na zakup grubszej wersji, np. z linii Snoovio Exclusive

Pamiętaj, że dobry materac to długofalowa inwestycja w komfort i zdrowie. Dlatego warto poświęcić czas na rozważenie wszystkich opcji i wybór tej idealnej dla siebie. Niech sen będzie Twoim luksusem, a każda noc stanie się wyjątkowa. Dobry
i zdrowy sen zaczyna się od odpowiedniego wsparcia, które może zapewnić odpowiednio dobrany materac.

Jeśli masz problem z doborem grubości materaca, skontaktuj się z zespołem specjalistów Snoovio już teraz- jesteśmy, aby Ci pomóc!