Materace dla par – jak wybrać materac, który będzie komfortowy dla obu osób?

4 lip 2024

Komfortowy sen zakłócać może nie tylko chrapanie partnera lub partnerki, ale też nieodpowiednio dobrany materac. Szczególnym wyzwaniem jest znalezienie idealnego materaca do dwuosobowego łóżka, bo przecież każdy jest inny i może mieć swoje indywidualne oczekiwania względem wygody. Jakie materace dla par będą najlepszym wyborem?

Spis treści:

  1. Idealny materac dla dwojga – dlaczego tak trudno go znaleźć?
  2. Wygodne materace dla par – po czym je rozpoznać?
  3. Jeden czy dwa materace do dwuosobowego łóżka?

Idealny materac dla dwojga – dlaczego tak trudno go znaleźć?

We dwójkę śpi się raźniej, ale zapewnienie nocnego komfortu obu osobom może być prawdziwym wyzwaniem. Dlaczego? Materac powinno się dobierać do wagi, wzrostu i preferencji użytkownika, a te mogą być bardzo zróżnicowane. Gdy łóżko dzielą dwie osoby o odmiennej anatomii, znalezienie ideału jest zdecydowanie trudniejsze, ale jednak możliwe, o ile wiesz, na co zwrócić uwagę.

dwie osoby śpiące wspólnie na komfortowym mateacu snoovio w przytulnej sypialni

Wygodne materace dla par – po czym je rozpoznać?

  • Po materiale wykonania – do dwuosobowych łóżek szczególnie polecane są materace piankowe, które zapewniają optymalne podparcie dla kręgosłupa i wysoki poziom komfortu. Dodatkowo pianka ma właściwości amortyzujące drgania, dzięki czemu ruch jednej z osób nie będzie zakłócał snu partnera lub partnerki. 
  • Po wielowarstwowej konstrukcji – w dobrej jakości materacach z pianki znajdziesz wiele warstw i różne rodzaje pianki: miękką, twardszą, termoelastyczną. Pianka termoelastyczna dopasowuje się do sylwetki, ugina się pod cięższymi fragmentami ciała, dzięki czemu kręgosłup utrzymywany jest w korzystnej pozycji.
  • Po optymalnej grubości – grubszy materac (na przykład o grubości 24 centymetrów) niweluje ewentualne różnice wagowe partnerów. 
  • Po właściwej twardości – do dwuosobowych łóżek najczęściej polecane są materace o średnim stopniu twardości jak modele Premium i Exclusive z naszego asortymentu. Mają one optymalne parametry, by zapewnić maksymalny komfort dorosłym użytkownikom o zróżnicowanej masie ciała. 
  • Po optymalnej szerokości – materace dla par powinny mieć minimum 140 centymetrów szerokości. Jeśli to możliwe, warto sięgnąć po szerszy model: na przykład 160 lub 180 centymetrów.
przekrój materaca piankowego exclusive

Jakie materace nie sprawdzą się w dwuosobowym łóżku?

Materac dla dwojga nie powinien być modelem ze sprężynami bonellowymi. Dlaczego? Takie materace są podatne na drgania, a każdy ruch i zmiana pozycji snu może być dość mocno odczuwalna dla partnera lub partnerki. 

Jeden czy dwa materace do dwuosobowego łóżka?

Alternatywą dla jednego dużego materaca są dwa mniejsze modele, które można umieścić obok siebie w ramie łóżka. Doskonałym wyborem do takiego zastosowania są materace Easy z oferty Snoovio, które są dostępne w dwóch twardościach – dzięki temu każdy z partnerów może sięgnąć po materac dopasowany do swoich indywidualnych preferencji.

dwa materace obok siebie, umieszczone w jednej ramie łóżka

Wybór komfortowego materaca dla dwojga może być trudny – świetnie zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego dajemy naszym klientom aż 100 dni czasu na testowanie materaca. Dodatkowo materace dla par i jednoosobowe od Snoovio są wyposażone w zdejmowalne pokrowce z odpinanym panelem górnym, co ułatwia utrzymanie materaca w czystości przez długi czas. 


Zostaw komentarz

Komentarze muszą być zatwierdzone

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.