Obalamy mity na temat materaców piankowych

6 mar 2024
  Chociaż niektóre materace piankowe mogą być kosztowne, istnieją różne opcje cenowe na rynku. Ceny mogą różnić się w zależności od jakości, grubości pianki i technologii. 


1. Cena materaców - materace piankowe są za drogie

Warto rozważyć materace średniej i wyższej klasy, które zapewniają odpowiedni komfort i wsparcie, ale niekoniecznie muszą być bardzo drogie.

2. Materace piankowe są nieodpowiednie dla osób z bólami pleców - kolejny mit

W rzeczywistości materace piankowe mogą być bardzo korzystne dla osób z bólami pleców. Dobrej jakości materace piankowe dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie wsparcie i rozkładające ciśnienie, co może pomóc w złagodzeniu bólu pleców.

3. Materace piankowe są zbyt miękkie

Ten mit wynika z przestarzałych stereotypów. Obecne materace piankowe są dostępne w różnych twardościach, w tym średniej, średnio-twardej i twardej. Można znaleźć odpowiednią twardość, która pasuje do indywidualnych preferencji i potrzeb.

4. Materace piankowe gromadzą ciepło

Starsze modele piankowe rzeczywiście mogły gromadzić ciepło, ale nowoczesne materace piankowe często wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak warstwy wentylacyjne, chłodzące pianki żelowo lub otwory wentylacyjne, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza i chłodzenie.

5. Materace piankowe są nietrwałe i tracą kształt

Dobrej jakości materace piankowe są trwałe i zachowują swoją formę przez długi czas. Ważne jest, aby wybrać materac piankowy wykonany z wysokiej jakości materiałów, co pozwoli mu zachować swoje właściwości przez wiele lat. Oczywiście, jak każdy materac, również materace piankowe ulegają naturalnemu zużyciu w miarę upływu lat, ale odpowiednia pielęgnacja i użytkowanie mogą znacznie przedłużyć ich żywotność.

6. Materace piankowe nie są ekologiczne

Obecnie istnieją materace piankowe wykonane z ekologicznych materiałów, takich jak pianki naturalne lub pianki oparte na odnawialnych surowcach. Wybierając odpowiednie modele, można zminimalizować wpływ na środowisko.